Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

18 października 2023 roku klasy 4, 5 i 6 brały udział w wyciecze do Krakowa i Wieliczki w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Opiekę sprawowały: p. Dorota Kwaśniewska, p. Monika Kwiecień, p. Agnieszka Sieczka i p. Magdalena Gołębiowska.

Uczniowie w towarzystwie przewodnika, przeżyli żywe lekcje historii, poznali zabytkowe obiekty Krakowa i słuchaliśmy barwnych opowieści. Podziwiali Wzgórze Wawelskie, zwiedzali Katedrę Wawelską i wspinali się na wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem tego dnia było zejście do Grobów Królewskich w krypcie świątyni. Dzieci zwiedziły także Sukiennice i Barbakan oraz odwiedziły smoka wawelskiego.

W Wieliczce zwiedzili kopalnię soli, gdzie poznali jej historię i związane z nią legendy oraz podziwiali, m. in. Kaplicę Św. Kingi, podziemne jeziora, rzeźby solne. Uczniowie mogli również zakupić pamiątki z Krakowa i Wieliczki.

Wycieczka bardzo się podobała. Była ona dla wszystkich dużym przeżyciem. Wyjazd okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

Magdalena Gołębiowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content