WIZYTA W RADOMSKIM TOWARZYSTWIE OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

SCHRONISKO – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1bf870a3-0037-4531-bee7-39f588129e6a

28 listopada przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu, aby przekazać zebrane dary. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

            Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała między innymi o funkcjonowaniu instytucji, o tym jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, koce, zabawki i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

            A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W Radomiu na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

Renata Wilk

Skip to content