Podsumowanie akcji – SZLACHETNA PACZKA

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji – SZLACHETNA PACZKA.

Wybraliśmy rodzinę pana Marka, który jest osobą schorowaną i samotną. Ma wycięty kawałek języka ze względu na nowotwór, obcięte palce u stóp ze względu na chorobę Buergera. Przez amputowane palce ma problemy z chodzeniem. Jego sytuacja pogorszyła się kiedy pojawiły się problemy ze zdrowiem.

Dlatego Szkolny Klub Wolontariusza wraz z parafią w Rudzie Wielkiej zorganizował zbiórkę żywności, środków czystości oraz innych potrzeb wskazanych przez rodzinę. Przeprowadzona została także zbiórka pieniężna, podczas której zebraliśmy 3463,50 zł.

16 grudnia 2023r. przekazaliśmy 13 paczek zawierających żywność, środki czystości, kabinę prysznicową, brodzik, poręcz dla osób niepełnosprawnych, lodówkę, mikrofalówkę oraz umywalkę, które zostały zakupione z pieniędzy ze zbiórki.

Kiedy paczki dotarły na miejsce pan Marek rozpłakał się ze szczęścia. Nie mógł uwierzyć, że na tym świecie istnieje jeszcze tyle dobra, że ktoś obcy oferuje mu pomoc i to tak ogromną. Najbardziej ucieszył się z kabiny prysznicowej i brodzika, które ułatwią mu codzienne funkcjonowanie.

Chcielibyśmy podziękować ks. proboszczowi za możliwość zorganizowania zbiórki na parafii oraz wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka i sprawili tyle radości panu Markowi.

Serdecznie Państwu dziękujemy za ogromne zaangażowanie, wrażliwość, hojność, a przede wszystkim otwarte serca dla ludzi najbardziej potrzebujących.

Jesteście Państwo wspaniałymi osobami, a dobroć Waszych serc jest nieoceniona.

Życzymy Wam Radosnych Świąt i dziękujemy za tak ogromną ilość dobra.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

Renata Wilk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content