„Pocztówka z mojego miasta”

Dzieci z przedszkola i uczniowie klas III wzięli udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym „Pocztówka z mojego miasta”, będącego częścią projektu edukacyjnego „Poznaj swojego sąsiada.”

“Poznaj swojego sąsiada” to zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko – Czeskie 2023, realizowane w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych.

Projekt „Poznaj swojego sąsiada” ma na celu edukację międzypaństwową dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3) oraz zapoznanie dzieci z kulturą, tradycją, zwyczajami Polski i Czech poprzez przeprowadzenie multimedialnej lekcji edukacyjnej z zakresu edukacji międzynarodowej.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 500 prac plastycznych z całej Polski. Z naszej placówki przesłano 16 bardzo ładnych, kreatywnych prac. Tym razem bez nagród, ale wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy przygotowania tak wyjątkowych prac.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac

Dorota Kwaśniewska

Skip to content