PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika

8 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy III i IV przygotowali (pod kierunkiem p. Doroty Koselskiej i Magdaleny Gołębiowskiej) krótką część artystyczną, podczas której dzieci z klas I a i b odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor, Wicedyrektor oraz Pań Wychowawczyń złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy,

I wskazówek i rad książek,

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, podczas którego dzieci dostały „Baśnie”, zakładkę do książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy. Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content