Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2021 r.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918r. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze.

Z okazji tego święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający przypadającą w tym roku 103 rocznicę tego wydarzenia.

W środę 10 listopada 2021r. nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. Odśpiewanie przez społeczność naszej szkoły „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęło akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przedstawili program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wiersze zaprezentowane przez uczniów klas VI i VIIa oraz pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca naszych uczniów uczucia szacunku, miłości dla własnego kraju i przypomnieć tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Apel przygotowały: pani Izabela Gorazińska – Kasiak, pani Bożena Kopycka oraz pani Iwona Kwaśniewska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content