Mikołajki w Kielecki Teatrze Tańca

6 grudnia 2017 r. uczniowie z klas czwartych z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w wycieczce do Kielc. Ponieważ ten dzień jest świętem Mikołaja, spotkaliśmy go już w Suchedniowie w McDonald’s, gdzie, wraz ze swoją pomocnicą Śnieżynką, obdarował nas drobnymi upominkami. Kolejne spotkanie miało miejsce na scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Mikołaj był jednym z wielu bohaterów spektaklu „Dziadek do orzechów”.

Historia przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka Piotra Czajkowskiego oraz świąteczna tematyka pozwoliły nam przenieść się w świat magii i fantazji. Nam najbardziej podobały się przepiękne, barwne kostiumy występujących postaci m.in. filiżanek czy też młynka do kawy.

Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. Razem, z pomocą zabawek pokonują armię mysz i odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają bohaterów w taneczną podróż dookoła świata.

Dziadek do orzechów” w wersji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych.

Dorota Kwaśniewska

Skip to content