Jasełka

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Dziś, 21 grudnia, tradycyjnie tuż przed świąteczną przerwą, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej spotkała się na uroczystej wigilii oraz jasełkach. Od samego rana czuć było klimat zbliżających się Świąt. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię biblijną o narodzeniu Bożego Syna.

Po raz kolejny goście obserwowali Elżbietę, Zachariasza, scenę Zwiastowania oraz w jaki sposób Józef i Maryja wędrują i szukają godnego miejsca dla Dzieciątka. Następnie bardzo pouczające sceny z pasterzami i królami, którzy dyskutując o prawdzie i mądrości uczyli zebranych co jest w życiu ważne. Historię Bożego Narodzenia opowiedzieli uczniowie klasy piątej, a całość dopełniły brawurowe występy aniołów i pasterzy z klasy drugiej i uroczy występ najstarszej grupy przedszkolaków.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias oraz p. Justyna Bąk, kierownik Referatu Oświaty Gminy Wierzbica.

Po programie artystycznym głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli najlepsze życzenia oraz podkreślili, że u nas już czuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. A przygotowana uroczystość, tak wiele osób prezentujących na scenie swoje talenty aktorskie i muzyczne, tylko to potwierdzają.

Swoje życzenia przekazali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie głos zabrały Panie Dyrektor: p. Elżbieta Nowak i p. Małgorzata Piszczek, które złożyły wszystkim najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2024 oraz wytłumaczyły symbolikę wielu bożonarodzeniowych zwyczajów. Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie.

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content