I nagroda w konkursie wojewódzkim „Energia ze słońca”

W listopadzie uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wojewódzkiego konkursu plastyczno – ekologicznego „Energia ze słońca” promującego wiedzę o odnawialnych i alternatywnych źródłach energii. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie kl. I – VI.

Uczennice klasy VIa Julia i Zuzanna zdobyły pierwsze miejsce w kategorii grupowej – uczniowie klas 4 – 6 w konkursie realizowanym w ramach projektu „Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest Samorząd Województwa mazowieckiego”.

W dniu 28 listopada dziewczęta pod opieką p. Moniki Kwiecień, wzięły udział w uroczystej gali , która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim przy ulicy Jagiellońskiej 26 w Warszawie, z udziałem Pani Marszałek Elżbiety Lanc oraz przedstawicieli Ambasady Szwajcarii – współorganizatora konkursu.

Praca Julii i Zuzanny została wybrana spośród ponad 500 prac nadesłanych z ponad 100 szkół z terenu województwa mazowieckiego. Laureatki otrzymały atrakcyjne nagrody: plecak z ładowarką solarną, ekologiczną grę edukacyjną oraz gadżety promujące odnawialne źródła energii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Kwiecień

http://www.kolektory.mazovia.pl/2-nieskategoryzowane/58-wyniki-konkursu-energia-ze-slonca
 

 

 

 

 

Skip to content