Dzień życzliwości i Pozdrowień

img_052121 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce jest świętowany już po raz dziesiąty. Uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na żółto.
W wejściu każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał życzliwą buźkę. Na drzwiach wszystkich sal i gabinetów przykleiliśmy przeróżne sentencje o życzliwości. Wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach i utrwalaliśmy zasady dobrego zachowania słuchając wierszy i inscenizacji w wykonaniu uczniów poszczególnych klas. Potem dzieci wzięły udział w krótkim teścieo życzliwości. Następnie pani dyrektor Iwona Kwaśniewska wręczyła dyplomy i małe upominki dla Klasowych Królów i Królowych Życzliwości, którzy zostali wyłonieni w drodze tajnego głosowania.

Na koniec przedstawiciele klas wspólnie wykonali łańcuch życzliwości – połączyli ze sobą przygotowane wcześniej przez każde dziecko z papieru kontury swojej dłoni. Ten dzień był niezwykły, wszyscy byli dla siebie wyjątkowo mili, serdeczni. Chciałoby się rzec: Chwilo trwaj! Miejmy nadzieję, że pokłady serdecznościi życzliwości nie wyczerpią się!

Dzień Życzliwości obchodziliśmy w ramach realizacji projektu „Bezpieczna Ruda”.

Dorota Kwaśniewska

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Skip to content