Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2023 roku o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął występ najstarszej grupy przedszkolnej przygotowanej przez panią Urszulę Adamiec. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki o nauczycielach i wyrecytowały piękne życzenia, do których dołączyły śliczne kwiaty ręcznie wykonane.

Następnie uczniowie szkoły podstawowej przedstawili program artystyczny, w którym udowadniano tezę, że szkoła jest kobietą.

Po odśpiewaniu „Sto lat” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji. Do miłych słów dołączyli pyszny tort. Bukiet kwiatów i życzeń wręczyły również przewodniczące Rady Rodziców.

Pani dyrektor Elżbieta Nowak przypomniała, że Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. W tym roku świętujemy 250 lat Komisji Edukacji Narodowej.

Na zakończenie życzenia przekazały była dyrektor pani Halina Kwiecień i sekretarz Gminy Wierzbica pani Renata Leśniewska-Grzywacz.

Program artystyczny przygotowały: pani Renata Wilk, pani Beata Szewczykowska i pani Dorota Kwaśniewska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dorota Kwaśniewska

Skip to content