Dzień Chłopaka w klasie V

W czwartek 28 września 2023 roku uczniowie klasy piątej wybrali się na ciekawą wycieczkę do Radomia. Była ona zorganizowana w ramach Dnia Chłopaka – przypadającego w sobotę 30 września.

Pierwszym etapem była wizyta w Muzeum im.Jacka Malczewskiego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach formowania i wypiekania prawdziwych pierników z domku Baby Jagi.

Następnie obejrzeli ekspozycję pt. „Strach ma wielkie oczy”. Przypomnieli sobie miejsca znane z bajek i opowieści, które wydawały się straszne. Zobaczyli zamek z groźnym smokiem, domek na kurzej nóżce, tajemniczy las, w którym pojawiają się przedziwne legendarne stwory i upiory, czy dom wiedźmy. W pamięć zapadła im Biała Dama, Południca i Leszy.

Kolejna atrakcja czekała na uczniów w Bibliotece Pedagogicznej. Był nią pokój zagadek, w którym trzeba było zmierzyć się z przygotowanymi przez bibliotekarzy zagadkami.

 Zadanie nie było łatwe – uczniowie musieli wykazać się logicznym myśleniem, spostrzegawczością, kreatywnością a także sprytem. Rozwiązanie zagadek, których tematyka osnuta była wokół wątków literackich, warunkowało odnalezienie klucza i wydostanie się z tajemniczego pokoju. Dzieci mogły się też przekonać, że w bibliotece można się świetnie bawić.

Z niecierpliwością czekają już na kolejny wyjazd.

Autor zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu

Więcej informacji w linku poniżej:

https://www.facebook.com/bibliotekapedagogicznaRADOM/posts/pfbid02cFRTmjYLXq6S2ieEDvkdm5QNJmoUNJaaCqCWcSAKGX2d5QWqJ54geiRNDXjExSCSl?mibextid=CHbtyg

Małgorzata Wrzesień

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content